IT ON ICE IT ON ICE IT ON ICE IT ON ICE IT ON ICE IT ON ICE IT ON ICE IT ON ICE IT ON ICE IT ON ICE
Torna videója 2012
Torna videója 2011
Regisztráció

Részvételi feltételek, nevezés

• A jégkorong tornára játékosként csak az Információ- és Kommunikáció Technológiai (IKT) szektorban tevékenykedő cégek munkavállalója jelentkezhet, azaz olyan vállalatok dolgozóit várjuk, melyeknek fő profilja az informatikai, telekommunikációs szolgáltatás illetve kereskedelem. A jogosultságot az Informatikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ) segítségével ellenőrizzük.
  • A tornán csak amatőr játékosok vehetnek részt, olyanok akik hobby szinten vagy amatőr csapat keretében űzik, űzték a jégkorongot. A valaha volt vagy jelenlegi OB1-es, OB2-es és OB3-as játékosok a torna amatőr jellegére való tekintettel nem nevezhetnek. Határon túli, az OB1-2-3 szintjével megegyező bajnokságában valaha játszott játékos nevezését szintén nem tudjuk elfogadni. Kivétel ezalól a korlátozás alól csapatonként maximum egy játékos. Tehát minden csapatban megengedett egy olyan játékos, aki korábban igazolt volt, osztálytól függetlenük, de maximum U18-as korcsoportig.
  • Nők esetében a fenti korlátozás nem érvényes!
  • A jogosultságot szakmai támogatónk, a Magyar Jégkorong Szövetség (MJSZ) segítségével ellenőrizhetjük.
  • A Szervezők fenntartják a jogot, hogy minden játékos jelöltről külön elbírálás alapján döntsék el, hogy egy amatőr torna keretien belül kaphat-e játéklehetőséget.
  • A tornán résztvevő játékosok száma 96 főben limitált (16 csapat max 6 játékos/csapat). A játékoslistát a nevezések beérkezésének sorrendjében töltjük fel! A nevezés csak a Szervezőbizottság általi, írásos visszaigazolás után minősül érvényesnek.

Felkészültség, kötelező felszerelés

• A nevezéshez minimum alapszintű korcsolyatudás és a jégkorongszabályok minimális ismerete elméletben és gyakorlatban egyaránt szükséges.
  • Alap felszerelésekkel és kötelező védőfelszerelésekkel minden játékosnak rendelkeznie kell jégrelépéskor. Kötelező védőfelszerelés minimálisan jégkorongos sípcsontvédőt, kesztyűt és sisakot jelent.(pl. síkesztyű, biciklis sisak nem elegendő)
  • Felszerelésről minden játékosnak magának kell gondoskodnia.
  • A versenyen mindenki saját felelősségre vehet részt, melyről a regisztrációkor nyilatkozni kell.
  • Csak azon játékosok mehetnek fel a pályára akik nem állnak alkohol vagy drog befolyásoltsága alatt. Ellenkező esetben azonnali kizárás következik.

Lebonyolítási menetrend, játékszabály

• A játék egyszerre 2 pályán, párhuzamosan zajlik. A pályák egy szabványos méretű jégkorong pálya két szélső harmadában, keresztben kerülnek kialakitásra. A középső harmad bemelegítésre és a cserék számára van fenntartva.
  • A versenyre minimum 4, maximum 6 fős csapatok jelentkezhetnek. Egyszerre 3-3 játékos tartózkodhat a pályán.
  • A résztvevő csapatok a benevezett játékosokból kerülnek összeállításra sorsolással amennyiben nem teljes csapat nevez.
  • A csapatok létszámától függően csoportok kerülnek kialakításra, melyek felmenő-kieséses rendszerben küzdenek. A tornát helyosztók, vigaszág és eredményhirdetés zárják.
  • A mérkőzéseket csak jégfelújítások szakítják meg.
  • Kapus poszt nincs. A kapu előtt felfestett félkörbe tartózkodni tilos, csak átkorcsolyázni érvényes ezen a területen.
  • Cserélni bármikor lehet.
  • A játékidő 2x7 perc (futó órával). A félidők közti szünet 2 perc mely után a csapatok térfelet cserélnek.
  • Pattintott és térd fölötti lövés valamint testjáték nem megengedett. Első alkalommal figyelmeztetés, második alkalommal kisbüntetés (1 perces kiállítás ami gól esetén érvényét veszti) jár a szabályszegőnek. Kisbüntetés esetén a kiállított játékos lemegy, bejön helyette egy másik. Ezzel egyidőben az ellenféltől bejön egy plusz ember, azaz 4 a 3 ellen folytatódik a játék 1 percig vagy gólig. Még egy kiállítás esetén, 5 a 3 ellen állnak fel a csapatok.
  • Tilos felszabadítás és les nincs.
  • A mérkőzéseket hivatásos bírok vezetik. Ők dobják be a korongot, ítélek meg a gólt, szabálytalanságot és tartatnak be minden szabályt.
  • Nagybüntetés: Ha a szabálytalanság sérülést okozott vagy benne volt az esélye, hogy sérüléshez vezessen és a bíró szándékosságot állapít meg, a játékos végleges kiállítást kap. Helyette egy másik csapattag léphet a jégre. Ezzel egyidőben mint a kisbüntetésnél az ellenféltől bejön egy plusz ember, azaz 4 a 3 ellen folytatódik a játék 1 percig vagy gólig.
  • Nagybüntetés adható még bíróval való vitatkozás, káromkodás, sérteges és sportszerűtlen magatartás miatt is.
  • Játékmegszakítás esetén a játék korongbedobással folytatódik.
  • Döntetlen eredmény esetén 3-3 büntető következik fél pályáról üres kapuba. Döntetlen büntetőlövések után felváltva 1-1 újabb lehetőséget kap mindkét csapat egészen az első gólkülönbségig.

Helyszín, szolgáltatások

• A rendezvény helyszíne a Tüskesátor (1117 Budapest, Bogdánfy utca 12.) ahol elegendő mennyiségű öltöző és közönség férőhely biztosított. (Bejárat a Bogdánfy út felöli személy bejárón),
  • Az öltözőkben hagyott értéktárgyakért a szervezők nem vállalnak feleősséget. Igény esetén értékmegőrzést biztosítunk.
  • Parkolás a környező utcákban, Infoparkban és a Bogdánfy úti lakóházak parkolóiban lehetséges.
  • A helyszínen büfészolgáltatás is rendelkezésre áll és igyekszünk minél több időt biztosítani a szabad korcsolyázásra, korcsolya oktatásra kicsiknek és nagyoknak egyaránt.
  • A rendezvényt gyermek és családi programok is kísérik támogatóink segítségével a csarnokban és a csarnok melletti területen.
  • A torna házigazdája immáron hagyományosan Spiller István, aki az elmúlt években már bizonyította szakmaiságát és állóképességét 1 egész napot eltölve a jégen.
  • Vendégek, nézők számára fontos: A jégcsarnokban hideg van, így nyomatékosan kérünk mindenkit, hogy hozzon magával meleg ruhát.

© 2013 Informatikai Jégkorong Torna | Fejlesztette: Art Group | Stratégiai partner: ArtXpress